Spring naar inhoud

Lezing door Bert Schieven op maandag 16 juni 2025
Crash boven de Achterhoek

Tachtig jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog herdenken we een van de donkerste periodes uit onze geschiedenis. Ook de Achterhoek bleef niet gespaard: steden en dorpen werden gebombardeerd, mensen kwamen om of ...lees verder "Luchtoorlog boven de Achterhoek"

[presentatie Jos Lankamp - Werkgroep Muschelkalk ]
Steengroeve Winsterwijk

Op dinsdag 17 september openen we het nieuwe seizoen van de NUT-bijeenkomsten met een buitengewoon boeiende lezing over een unieke locatie in Nederland: de steengroeve in Winterswijk. Dit is de enige plek in het land waar ...lees verder "De Geheimen van de Steengroeve in Winterswijk"

[presentatie Iris Maalderink]
fragment sla-olie affiche (bewerkt)
slaoliestijl

De boeiende kunstenaar Jan Toorop is het thema van de lezing door Iris Maalderink op de NUT-ledenavond van 18 maart a.s. ...lees verder "Jan Toorop: symbolist, avantgardist & jugendstil kunstenaar"

[presentatie Onur Köse - Vitens]

In de komende ledenbijeenkomst van NUT Zelhem, 25 april aanstaande zal Onur Köse, junior omgevingsmanager van Vitens ons alles vertellen, wat we nog niet wisten over ons drinkwater.  Om iedere dag 1 miljard liter drinkwater van topkwaliteit te winnen, zuiveren en ...lees verder "Drinkwater – uit welke bron?"

[Lezing: Joke Hoitink (GLK)]
Achterhoek

"Escape to the country" - sommige mensen hebben het geluk er hun hele leven te wonen, maar soms weten we meer van verre streken dan van onze eigen regio. Daarom neemt Joke Hoitink, educatief boswachter bij het Geldersch Landschap en Kasteelen (GLK), ons 18 november mee naar de “parels” van de Achterhoek. ...lees verder "Een verkenning door de Achterhoek"

In de komende ledenbijeenkomst van 19 maart van ’t Nut-Zelhem worden wij getrakteerd op enkele natuurfilms gemaakt in onze mooie Achterhoekse omgeving. Ze zijn gemaakt door Ben Tragter, een bevlogen amateur filmmaker uit Borculo. ...lees verder "Natuur in de Achterhoek"